Kuba Łuka | Kreatywne Studio Produkcji Muzycznej | Blog "Inne Dźwięki"
  • Hello
  • o mnie
  • Portfolio
  • Książki
  • Inne Dźwięki
  • #Kreatywność
  • blare for a
  • kontakt
Obraz
Szanowni Państwo!


Zwracam się do Państwa z prośbą o finansowe wsparcie wydania mojej książki „Halo! Tu kreatywność. Jak pracować i myśleć, żeby nie blokować swojej kreatywności”. Zdecydował się na ten ruch, ponieważ mój przygotowywany od wielu miesięcy projekt na tak zwanej „ostatniej prostej” napotkał na problemy natury finansowej, które zostały wywołane czynnikami przyziemnymi, a także losowymi - takimi, jak: wybuch pandemii oraz brak wsparcia dla branży, w której pracuję na co dzień. W związku z powyższym postanowiłem poprosić przedstawicieli firm oraz marek, które znam, a które są w jakimś stopniu związane z tematem kreatywności o wsparcie mojego projektu, który mam zamiar zrealizować i opublikować bez względu na wszystko - nie zważając na niesprzyjające czasy. Pragnę to zrobić, ponieważ wierzę, że właśnie w obecnej sytuacji, kreatywność jest potrzebna ludziom, jak nigdy wcześniej. Zapraszam do zapoznania się z materiałami, które zamieszczam poniżej.

Pozdrawiam serdecznie,
Kuba Łuka,
Autor książki „Halo! Tu kreatywność”

telefon: +48 792 480 252
e-mail: hello@kubaluka.com

O książce

Książka „Halo! Tu kreatywność” została napisana z myślą o tych, którzy korzystają z kreatywności na co dzień i pragną bardziej wydajnie używać jej do konkretnych celów - w pracy, w działalności artystycznej, w reklamie i w prowadzeniu biznesu. Każdy, kto szuka sposobów, by przestać swoją kreatywność blokować, znajdzie w tej książce wszystkie niezbędne odpowiedzi.

Osoba, która pragnie poszerzać horyzonty kreatywności, nie ma najczęściej czasu zagłębiać się w teoretyczną wiedzę na temat tego, czym owa kreatywność jest. Dlatego wielką zaletą książki „Halo! Tu kreatywność” jest to, że autor przemycił w niej ogromną ilość wiedzy (zarówno praktycznej, jak i subtelnie nakreślonej teorii), pisząc ją z myślą o współczesnym czytelniku: w sposób przejrzysty i zrozumiały. A wszystko to udało się zamknąć w zachęcającym do czytania formacie 120 stron.

Na stronach „Halo! Tu kreatywność” Kuba Łuka ukazał najbardziej codzienne i pragmatyczne oblicze kreatywności - w kontekście tych działań, które są ukierunkowane na realizację oraz finalizację konkretnego celu: projektu, dzieła, zlecenia i tak dalej. Książka podzielona została na pięć rozdziałów, które opisują najważniejsze blokady kreatywności i tłumaczą, jak sobie sobie z nimi radzić. Zostały one zatytułowane kolejno: „Emocje, przekonania, umysł i ciało”,  „Mit doskonałości i perfekcjonizm”, „Skromność i strach przed krytyką”, „Prokrastynacja i organizacja czasu” oraz „Zasoby, wiedza i technologia”. Ponadto na samym końcu książki znajduje się praktyczny dodatek, zawierający ćwiczenia, które pomagają w przełamywaniu blokad kreatywności.

„Halo tu kreatywność” to 120 stron tekstu w formacie B6. Książka została już napisana i zredagowana. Gotowe są również: projekt ręcznie ilustrowanej, kolorowej okładki, a także layout stron. Autor w chwili obecnej zwraca się do sponsorów o pomoc w pokryciu dalszych kosztów, takich jak: korekta, wydruk 1000 egzemplarzy, promocja, pokrycie kosztów bieżących w trakcie pierwszych sześciu miesięcy od opublikowania książki, a także nagranie oraz produkcja audiobooka. Maksymalna kwota potrzebna do pełnej realizacji wszystkich celów, to 20000 złotych, jednak każda mniejsza darowizna znacząco ułatwi wydanie tej książki. Dlatego też nawet wpłata w wysokości 2000-4000 złotych usprawni publikację "Halo! Tu kreatywność", a także jej promocję wśród osób zainteresowanych przeczytaniem książki.

Obraz
O Autorze

Kuba Łuka
jest autorem piszącym o kreatywności, producentem muzycznym i doktorem nauk o kulturze, który od blisko dwudziestu lat działa na wielu polach branży kreatywnej.

Angażuje się w równym stopniu w projekty artystyczne, jak i komercyjne oraz reklamowe.

Pracuje z markami, agencjami i artystami. Do tej pory brał udział w powstawaniu kilkuset utworów, które ukazały się na płytach, lub były emitowane w telewizji, radiu oraz internecie.

Był członkiem wielu projektów muzycznych (Blare For A, MorF), a kolejne wspomagał kreatywnie jako producent muzyczny (Drekoty). Jego muzyka wielokrotnie gościła w telewizji (na przykład jako oprawa „Sztuki Ekranowanej” nagrodzonej Srebrnym Medalem podczas 52. edycji New York Festivals). Towarzyszyła też eventom („Industriada”), a także kampaniom reklamowych (na przykład Lubella). Jego autorskie dokonania zostały uhonorowane nagrodą Silver Lala Award 2020.

Jako wykładowca i nauczyciel od 2012 roku prowadził wykłady z kreatywności oraz wiedzy o kulturze, między innymi w Studium Wokalistyki Estradowej w Katowicach, a także w ramach Holistycznych Studiów Transpersonalnych, Aukso4Kids i na Uniwersytecie Śląskim.

Jako autor od 2006 roku pisał dla „Opcji” oraz „Kultury Współczesnej”, a w 2010 ukazała się pierwsza książka z jego udziałem: „Digitalne Dotknięcia”. W 2016 roku obronił rozprawę doktorską „Kultura, jako twórcze niszczenie”. Następnie zaczął publikować na blogach „Inne Dźwięki” oraz „Hasztag Kreatywność” artykuły oraz wywiady z takimi artystami, jak Ralph Kaminski, Bass Astral x Igo, czy Paweł Górniak. Pod koniec 2020 roku ukończył prace nad swoją pierwszą autorską książką „Halo! Tu kreatywność”, której premiera jest planowana na wiosnę 2021. 


Dlaczego warto wesprzeć finansowo wydanie tej książki

Na polskim rynku nie powstało jeszcze opracowanie na temat kreatywności, które łączyłoby w sobie tak wiele punktów widzenia, w tak przystępnej i uniwersalnej formie.


  • Po pierwsze jest to punkt widzenia praktyczny. Autor książki jest twórcą i artystą, który od blisko dwudziestu lat porusza się na gruncie artystycznym, a także komercyjnym, promocyjnym i reklamowym.
  • Po drugie jest to punkt widzenia edukacyjny. Jako producent muzyczny Kuba Łuka pomaga artystom rozwijać kreatywność. Ponadto, jako nauczyciel i wykładowca uczy studentów w szkołach podstaw kreatywności.
  • Po trzecie jest to punkt widzenia naukowy. Autor jako doktor nauk o kulturze posiada bogaty bagaż wiedzy, która ukazuje kreatywność w szerszym kontekście.

W Polsce opracowania o kreatywności są rzadkie i zwierają w sobie głównie wiedzę naukową oraz teoretyczną. "Halo! Tu kreatywność" to książka kierowana przede wszystkim do tych, którzy chcą bardziej wydajnie korzystać z kreatywności na co dzień. Jej styl pozbawiony został naukowych odniesień i cytatów  (co nie oznacza, że autor w subtelny sposób z nich nie korzysta), a to dodatkowo ułatwia zrozumienie jej treści.

Tak więc uniwersalność oraz przystępność sprawiają, że będzie to książka istotna, a także wyjątkowa na polskim rynku i z tego względu warto pomyśleć o finansowym wsparciu jej wydania.

Kim są odbiorcy książki

Głównymi odbiorcami książki „Halo! Tu kreatywność” mają być osoby, które korzystają z kreatywności na co dzień w życiu zawodowym. Są one zainteresowane nie tylko samym tworzeniem, ale przede wszystkim ukierunkowaniem kreatywności na konkretny cel. Książka „Halo! Tu kreatywność” stanie się dla nich praktycznym przewodnikiem po blokadach kreatywności, dzięki czemu będą mogły skupić się na poprawie wydajności swojej pracy, a także na poszerzeniu kreatywnych horyzontów.

Autor początkowo zastanawiał się, czy nie lepiej byłoby zawęzić grupy odbiorców na przykład tylko do muzyków, albo artystów. Problemy kreatywne, z którymi zmagają się na co dzień osoby związane zawodowo z różnymi branżami są jednak do siebie bardzo podobne. Bazują one na tych samych blokadach, które wynikają między innymi z niskiego poczucia wartości, złej organizacji czasu i miejsca, nieumiejętności określenia własnych zasobów, a także wielu innych kwestii. Dlatego też autor uznał ostatecznie, że metoda zawarta w „Halo! Tu kreatywność” jest zbyt uniwersalna, żeby pomijać w książce świat reklamy, produkcji, biznesu oraz innych branż, które korzystają z kreatywności.


Fragmenty książki:
Jak zostanie wydana i gdzie będzie sprzedawana książka

Książka "Halo! Tu kreatywność. Jak pracować i myśleć, żeby nie blokować swojej kreatywności" zostanie wydana w nakładzie 1000 egzemplarzy metodą self publishingu, w pięknej kolorowej, ilustrowanej okładce, na grubym papierze typu Ecco Cream, w formacie B6. Będzie dystrybuowana drogą internetową na stronie Hasztagkreatywnosc.pl. Na chwilę obecną nie jest przewidziana współpraca z zewnętrznym dystrybutorem książek, a w związku z tym dodatkowe wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone między innymi na promocję książki jest istotne dla odnalezienia szerszego grona odbiorców.
INFORMACJE DLA SPONSORÓW:

1. Jaka kwota jest potrzebna

Autor zwraca się o pomoc w pokryciu następujących kosztów: korekta, wydruk 1000 egzemplarzy, promocja, koszty bieżące w trakcie pierwszych sześciu miesięcy od opublikowania książki, a także nagranie oraz produkcja audiobooka.

Pełna kwota potrzebna do realizacji wszystkich celów, to 20000 złotych, jednak każda mniejsza darowizna znacząco ułatwi wydanie tej książki. Dlatego też nawet jednorazowa wpłata w wysokości 2000-4000 złotych usprawni publikację "Halo! Tu kreatywność".

Pojedyncza cegiełka wsparcia to 2000 złotych. Więcej szczegółów poniżej.
2. Korzyści wynikające z finansowego wsparcia wydania książki
"Halo! Tu kreatywność"

Obraz
Wsparcie książki "Halo! Tu kreatywność" ma przede wszystkim znaczenie wizerunkowe. Wartość kreatywności wzrasta każdego dnia na polskim rynku "towarów intelektualnych". Dlatego też darowizna na rzecz książki, to gest, który pokaże światu, że Sponsor jest zainteresowany wspieraniem i rozwojem kultury oraz kreatywności.
Obraz
Za każdą pojedynczą cegiełkę
(a więc za każde wpłacone 2000 złotych) sponsor otrzyma cztery egzemplarze książki "Halo! Tu kreatywność"w formie papierowej. Oznacza to, że za dwie cegiełki Sponsor otrzyma osiem książek i tak dalej.
Obraz
Każdy ze Sponsorów otrzyma ponadto unikatowy, wydrukowany, kolorowy plakat z ilustracją z okładki książki "Halo! Tu kreatywność".
Obraz
Logo każdego Sponsora znajdzie się na specjalnej obwolucie książki, a także w materiałach promocyjnych, które zostaną opublikowane na stronach sprzedażowych książki pod adresami: hasztagkreatywnosc.pl oraz kubaluka.com.
3. Jak dokonać wpłaty

Pojedyncza cegiełka wsparcia wydania książki "Halo! tu kreatywność" to 2000 złotych.

Pieniądze w kwocie wielokrotności pojedynczej cegiełki (na przykład 2000, 4000, 6000 i tak dalej) można przesyłać na numer konta (z dopiskiem "Darowizna Halo tu kreatywność"): 07 1050 1399 1000 0097 3331 4026 - ING, właściciel: Jakub Łuka, ul. Nałkowskiej 9/96. 43-100 Tychy.

Po dokonaniu wpłaty proszę o przesłanie na adres e-mail hello@kubaluka.com swoich danych do kontaktu, w celu ustalenia dalszych szczegółów - takich, jak: przekazanie logotypów, egzemplarzy książek oraz plakatu. Przed dokonaniem wpłaty zapraszam do kontaktu pod numerem 792 480 252, w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości, lub też doprecyzowania szczegółów.

Pełna kwota potrzebna, żeby wydać książkę "Halo! Tu kreatywność" to 20000 złotych, jednak każdorazowa mniejsza darowizna (2000, 4000, 6000 i tak dalej) znacząco ułatwi jej publikację.
Szanowni Państwo!

Dziękuję za poświęcony mi czas. W razie pytań chętnie udzielę wszelkich dodatkowych odpowiedzi.


Kontakt:


Kuba Łuka, autor książki "Halo! Tu kreatywność"

telefon: +48 792 480 252
e-mail: hello@kubaluka.com

Wspierane przez Stwórz własną unikalną stronę internetową przy użyciu konfigurowalnych szablonów.
  • Hello
  • o mnie
  • Portfolio
  • Książki
  • Inne Dźwięki
  • #Kreatywność
  • blare for a
  • kontakt